Tűzben-vízben edzett Gyűr-tető
Nem elég, hogy rejtélyes faragott sziklái, kaptárkövei, bronzkori leletei vannak, a földvárak lajstromában is szerepel, de növényzetileg is tartogat érdekességeket az Abaújkér határában emelkedő Gyűr-tető.
Az Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai, hiánypótló biotikai felmérést végeztek a Hernádon, melynek során elsősorban a madárvilágot vizsgálták. A felmérés során 49 fajról gyűjtöttek értékes információkat, a vadregényes folyón evezve.
Ezek az adatok kulcsfontosságúak ahhoz, hogy jobban megértsük és védelmezhessük környezetünket és annak élővilágát. A felmérés eredményei alapján még hatékonyabban tudunk majd hozzájárulni a Hernád és környéke természeti értékeinek megőrzéséhez.
Kedves Természetbarátok!
Ma nagyon különleges lények, a denevérek világába kalauzolunk Benneteket. Szeretnénk felhívni a figyelmeteket arra, hogy lassan véget ér a bőregerek telelése, mely életük talán legnehezebb és legérzékenyebb időszaka.
Gondoltátok volna, hogy már közel öt hónap óta nem táplálkoznak ezek az állatok?
Hihetetlen, de igaz, hogy a denevérek ideális körülmények között akár 300 napot is túlélhetnek élelem nélkül, telelő állapotban!
Az aranyhajú Szár-hegy
Rendezett dűlők büszke szőlősorai, fölöttük dúsan lengedező árvalányhaj-tenger. Mintha egy óriás aranyhajú leányt ért volna itt az álom, hogy időtlen álmot álmodva barátságos dombként magasodjon a zsadányi szőlők között. Sárazsadány határában járunk, a Szár-hegyen.
A festői Mulató-hegy
Ha festő lennék egyetlen vágyam lenne csak: megörökíteni Hegyalja legszebbjét, a Mulató-hegyet. Meredek lankáinak selyem-zöldjét, dús-aranyát, bíborpalástját, a háztetők álmos-pirosát és a hegy lábánál megcsillanó tó meseszép türkizét.